20 LAT SZKÓŁ SPOŁECZNYCH
2010-10-25
W holu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego można oglądać wystawę poświęconą historii Szkół Społecznych im. Juliusza Słowackiego prowadzonych przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Wystawę otworzył Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Szkoły Społeczne im. Juliusza Słowackiego: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4, Społeczne Gimnazjum nr 7 i III Społeczne Liceum Ogólnokształcące obchodzą 20 lat istnienia. Z tej okazji Społeczne Towarzystwo Oświatowe zorganizowało prezentację poświęconą historii placówek. Wystawę w holu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego otworzył w poniedziałek, 25 października Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. Z tej okazji w urzędzie gościli uczniowie II klasy Gimnazjum nr 7, którzy, po obejrzeniu wystawy, wzięli udział w lekcji wiedzy o społeczeństwie poprowadzonej przez wojewodę małopolskiego. - Wojewoda jest przedstawicielem administracji rządowej w terenie. Do jego zadań należy między innymi pilnowanie, żeby decyzje wydawane przez samorządy, były zgodne z prawem – tłumaczył młodym słuchaczom wojewoda.

Wystawę można oglądać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie przy ul. Basztowej 22 w godzinach pracy urzędu (pn. 9-17, wt.-pt.7.30 – 15.30) do końca października.
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj