PROMOCJA MAŁOPOLSKI I KRAKOWA PRZED EURO 2012
2010-09-30
W Krakowie gościła Podkomisja stała ds. przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „UEFA EURO 2012” Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Posłowie zapoznali się z planami promocji i perspektywami rozwoju turystyki w Małopolsce i Krakowie.

Chociaż Kraków nie będzie gospodarzem meczów EURO 2012, jest szansa, by tu zlokalizowana została baza sędziów, czy centra pobytowe drużyn, grających w mistrzostwach. Członkowie podkomisji deklarowali, że wesprą starania miasta i regionu i zapewniali, że doceniają walory turystyczne Małopolski, której odwiedzenie dla wielu kibiców może być dużą atrakcją.

- To ważne, że Małopolska ma tyle ciekawych ośrodków turystycznych i że następuje policentryzacja – turyści mogą wybierać wśród wielu ciekawych miejsc, więc może to z pewnością być dużą atrakcją dla przybywających na EURO kibiców – podkreśla Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Andrzej Biernat, przewodniczący podkomisji stałej do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej "UEFA EURO 2012", wskazywał, że Kraków ma świetne położenie na trasie z Wrocławia do Lwowa i będzie atrakcyjnym punktem pobytu dla kibiców.

Członkowie podkomisji zobaczyli stadiony Wisły i Cracovii, odwiedzili bazę noclegową Krakowa, byli także w kopalni soli „Wieliczka” w Wieliczce.
kracik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj