NOWA DROGA W DOBREJ
2010-08-27
Ponad cztery kilometry kompleksowo przebudowanych dróg zostało oddanych do użytku na terenie gminy Dobra (powiat limanowski). Na realizację projektu gmina otrzymała ponad 832 tys. złotych dofinansowania z budżetu państwa.

Otwarcie drogi gminnej zaplanowano w środę (1 września) o godz. 18.00. W spotkaniu udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Dzięki dofinansowaniu gmina Dobra mogła przeprowadzić prace remontowe na kilku odcinkach dróg w gminie. W miejscowości Skrzydlna zmodernizowane zostały dwie trasy: Skrzydlna-Rynek oraz Skrzydlna-Dolinami. Natomiast w miejscowości Porąbka przeprowadzono remont drogi K340070 tzw. Podlesie. Dzięki dofinansowaniu utwardzono i wyrównano nawierzchnię dróg i poboczy, wyremontowano chodniki i zatoki parkingowe oraz oznaczono przejścia dla pieszych. Postawiono również znaki drogowe oraz zamontowano bariery bezpieczeństwa. W sumie przebudowano ponad 4 kilometry dróg gminnych. Remont kosztował ponad 1,66 mln złotych. Gmina Dobra otrzymała ponad 832 tys. złotych z budżetu państwa.
Drogi zostały przebudowane w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Na jego realizację Małopolska otrzymała w sumie 71,5 mln złotych. Połowa dotacji przeznaczona została na drogi powiatowe, a połowa na gminne.

W tym roku, zmodernizowanych zostanie około 218 km dróg w Małopolsce. Pierwotnie do listy małopolskich inwestycji drogowych, które otrzymały dofinansowanie w roku 2010 zakwalifikowało się 25 projektów gminnych i 15 powiatowych. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się jednak, że udało się zaoszczędzić 13 mln zł. Umożliwiło to dofinansowanie 11 dodatkowych projektów (8 projektów gmin i 3 projektów powiatowych). Razem, dotacje na inwestycje drogowe otrzymało zatem 51 małopolskich projektów (33 projektów z gmin oraz 18 projektów z powiatów). Pozwoli to na przebudowę dodatkowych 43 km dróg. Wszystkie zmodernizowane trasy zostaną oddane do użytku w tym roku. Najdłuższy z przebudowywanych odcinków drogi powstanie w powiecie bocheńskim i będzie miał ok. 17 km. Do tej pory oddano do użytku 11 inwestycji (gminy: Słopnice, Łukowica, Szczurowa, Gołcza, Książ Wielki, Limanowa, Biecz, Wieprz, Dobra i Miasto Gorlice oraz powiat miechowski).
schetynowka droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj