MAŁOPOLSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
2010-08-27
W środę (1 września) Stanisław Kracik, wojewoda małopolski oraz Aleksander Palczewski, Małopolski Kurator Oświaty wzieli udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2010/2011. Spotkanie było również okazją do otwarcia nowej sali gimnastycznej w Igołomi (powiat krakowski).

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Igołomi mszą świętą, którą odprawił Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Następnie, o godz. 11.00 w Gminnym Centrum Edukacji rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego.

Podczas spotkania została oddana do użytku sala gimnastyczna. Nowe pomieszczenie wyposażone jest w kosze oraz drabinki do ćwiczeń. W budynku znajduje się także szatnia z natryskami, siłownia oraz sala lekcyjna. Do tej pory dzieci korzystały z niewielkiej, zastępczej sali mieszczącej się w szkole.

Z nowego budynku korzystać będą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Igołomi. Budowa nowej sali gimnastycznej kosztowała 3 mln 266 tys. złotych. Część pieniędzy (726 tys. złotych) to wkład własny gminy Igołomia–Wawrzeńczyce, reszta stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich oraz budżetu samorządu województwa małopolskiego.

W tym roku w naszym województwie naukę w szkołach podstawowych rozpocznie ponad 30 tys. pierwszoklasistów. W sumie w szkolnych ławkach zasiądzie 454 tys. uczniów, (198 tys. – szkoły podstawowe, 112 tys. – gimnazja, 138 tys. – szkoły ponadgimnazjalne, 5,5 tys. – zespoły szkół specjalnych).
dzieci-klasa-uczniowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj