OBCHODY 100 - LECIA HARCERSTWA POLSKIEGO W KRAKOWIE
2010-08-20
17 sierpnia premier Donald Tusk w towarzystwie Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego zainaugurował jubileuszowy zlot z okazji 100 – lecia Harcerstwa w Polsce. W ramach uroczystości zaplanowano m.in. wystawy historyczne, koncerty, konferencje oraz spotkania członków harcerstwa.

Zlot rozpoczął się 16 sierpnia koncertem na Błoniach pod tytułem „Witamy w Krakowie”. Natomiast 17 sierpnia odbył się przemarsz z Błoń na Rynek Główny gdzie o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej rozpoczęła się Msza Św. inaugurująca Zlot. Ok. godz. 12.00 premier Donald Tusk oficjalnie otworzył jubileuszowy zlot harcerstwa w Krakowie. Następnie w towarzystwie druhów udał się do miasteczka harcerskiego na Błoniach, w którym zamieszkało ok. 8 tys. harcerzy, wędrowników, instruktorów ZHP, a także goście z organizacji zagranicznych.

W kolejnych dniach zaplanowano koncerty, wystawy, uroczyste apele oraz spotkania z członkami Związku Harcerstwa Polskiego, galę balonową, wyścigi łodzi smoczych, a także wiele konkursów i zabaw z udziałem harcerzy.

harcerze kracik premier Tuskharcerze kracik premier Tusk
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj