LEPSZA DROGA DO WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
2010-07-23
Droga wojewódzka nr 776 z Kocmyrzowa do granicy województwa świętokrzyskiego zostanie rozbudowana. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka tej inwestycji drogowej.

Decyzja wojewody dotyczy odcinka w gminie Proszowice od miejscowości Szklana do miejscowości Ostrów na granicy województwa małopolskiego i miejscowości Góry Sieradzkie w województwie świętokrzyskim. To odcinek o długości prawie 8,5 km.

W ramach inwestycji planuje się rozbudowę drogi: będą dwa pasy ruchu o szerokości po 3,5 m, powstaną chodniki, umocnione pobocza, przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe.

Na początku lipca wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację sąsiedniego odcinka drogi z miejscowości Biórków, Wronin, Łyszkowice, Siedliska do Posądzy (gmina Koniusza, powiat proszowicki). Ten odcinek ma ok. 7,5 km długości.

Obecnie droga wojewódzka nr 776 jest niebezpieczna, ponieważ przebiega przez tereny zabudowane, gdzie jednocześnie odbywa się komunikacja piesza i rowerowa, bez wydzielonych chodników i ścieżek rowerowych. Dzięki inwestycji poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort jazdy, a mieszkańcy północno-wschodniej Małopolski oraz województwa świętokrzyskiego będą mogli sprawniej podróżować w kierunku Krakowa.

Projekt przebudowy drogi z Krakowa do Ostrowa współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Jego realizacja rozpoczęła się w 2008 roku. Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2011 roku.
droga szosa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj