LEPSZE POŁĄCZENIE Z WOJEWÓDZTWEM ŚWIĘTOKRZYSKIM
2010-07-08
Droga wojewódzka nr 776 z Kocmyrzowa do granicy województwa świętokrzyskiego zostanie rozbudowana. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację drugiej części tej inwestycji drogowej. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo, a mieszkańcy północno – wschodniej części Małopolski będą mogli sprawniej dojechać do Krakowa.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa droga przebiegająca przez miejscowości Biórków, Wronin, Łyszkowice, Siedliska, Posądza (gmina Koniusza, powiat proszowicki). Będzie miała ok. 7,5 km długości oraz dwa pasy o szerokości 3,5 m. Powstanie także nowy chodnik o łącznej długości 4 km, przebudowane zostaną zatoki autobusowe. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi.

Dzięki tej inwestycji poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a mieszkańcy północno-wschodniej Małopolski oraz województwa świętokrzyskiego będą mogli sprawniej podróżować w kierunku Krakowa.

Obecnie droga wojewódzka nr 776 jest niebezpieczna, ponieważ przebiega przez tereny zabudowane, gdzie jednocześnie odbywa się komunikacja piesza i rowerowa, bez wydzielonych chodników i ścieżek rowerowych.

Ta inwestycja jest drugą częścią większego projektu „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków – Proszowice - Ostrów”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Jego realizacja rozpoczęła się w 2008 roku. Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2011 roku. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi ok. 116 mln zł. Z tego część pokrywa Unia Europejska, część pochodzi z budżetu województwa małopolskiego.
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj