RUSZYŁ 10. FESTIWAL NAUKI W KRAKOWIE
2010-05-12
12 maja pod hasłem „Technologia – Sztuka – Życie” rozpoczął się Festiwal Nauki w Krakowie. W jego ramach zaplanowano prezentacje krakowskich uczelni, panele dyskusyjne, wykłady oraz koncerty. W oficjalnym otwarciu 10. edycji festiwalu, które odbyło się we czwartek (13 maja) udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Na Rynku Głównym w Krakowie tradycyjnie przygotowane zostały specjalne namioty, w których studenci prezentują krakowskie uczelnie m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademię Sztuk Pięknych, Politechnikę Krakowską, Wyższą Szkołę Teatralną, Uniwersytet Ekonomiczny. Oprócz tego można zapoznać się z działalnością Muzeum Narodowego w Krakowie, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych, a także Włoskiego Instytutu Kultury.

W ramach festiwalu zaplanowano także spotkania m.in. z naukowcami i sportowcami. Chętni mogą wziąć udział w zwiedzaniu Obserwatorium Astronomicznego UJ, zobaczyć Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego lub Laboratorium Techniki Wysokich Napięć.

Festiwal Nauki rozpoczął się 12 maja (środa) i potrwa do 15 maja (sobota). Uroczyste otwarcie odbyło się we czwartek (13 maja) na Rynku Głównym w Krakowie.

Pomysł zorganizowania Festiwalu Nauki zrodził się w 2000 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim i spotkał się z dużym uznawaniem innych krakowskich uczelni. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy i nauki.

Szczegółowy program Festiwalu Nauki znajduje się na stronie: Festiwal Nauki w Krakowie
festiwal nauki uniwersytet rolniczy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj