RUSZYŁ OSTATNI ETAP BUDOWY OBWODNICY ZEMBRZYC
2010-05-04
Już w wakacje kierowcy będą mogli jeździć nową obwodnicą Zembrzyc (powiat suski). Obecnie rozpoczęła się budowa skrzyżowania, które jest ostatnim etapem tej inwestycji. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał właśnie pozwolenie na jego budowę.

Nowa obwodnica powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 956, która łączy powiat suski z powiatem myślenickim. W ramach budowy powstała nowa droga oraz nowoczesny most.

Skrzyżowanie w Zembrzycach, które jest ostatnim etapem inwestycji, połączy drogę gminną z obwodnicą, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 956.

Prace nad budową obwodnicy Zembrzyc rozpoczęły się w lutym 2009 roku.
W ramach inwestycji wybudowano ok. 2 km nowej drogi, która ominie Zembrzyce, a także dwie drogi serwisowe. Dzięki nowej drodze samochody, które przejeżdżają tranzytem nie będą musiały wjeżdżać do centrum miasta. Poprawi to komunikację w tej miejscowości, a także zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i podróżujących.
W ramach budowy powstał również nowoczesny, podwieszany most na rzece Skawa. Obiekt ma 244 m długości i ponad 13 m szerokości. Ma również najwyższą klasę obciążeniową „A”, czyli 50 ton.

Zakończenie prac zaplanowano na 30 czerwca. Koszt budowy obwodnicy wyniesie ponad 40 mln zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
obwodnica Zembrzyce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj