BEZPIECZNIEJ Z KRAKOWA NA ŚLĄSK
2010-03-01
W Krzeszowicach, w ciągu drogi krajowej nr 79 z Krakowa do Chrzanowa, powstanie nowy wiadukt nad linią kolejową. Dzięki tej inwestycji usprawni się płynność ruchu w tym rejonie oraz poprawi bezpieczeństwo. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej.

Nowy wiadukt powstanie w ciągu drogi krajowej nr 79 Kraków – Chrzanów, która stanowi alternatywę dla autostrady A4. Będzie miał 160 m długości i chodniki o szerokości 1,5 m. Po zakończeniu budowy stary obiekt, który jest w złym stanie technicznym, zostanie rozebrany.

Dzięki przebudowie dróg dojazdowych poprawi się ruch na drodze nr 79 z Krakowa do Katowic. Gdy na autostradzie A4 zdarzy się wypadek ta droga stanowi objazd dla kierowców jadących na Śląsk.

Inwestycja poprawi również komunikację w Krzeszowicach. Zostanie rozbudowany odcinek drogi krajowej nr 79, który łączy się z drogami gminnymi w tym mieście. W ramach inwestycji zostaną przebudowane zjazdy do prywatnych posesji. Obok linii kolejowej powstanie skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Zimna Woda i Krakowską, które pozwoli wyeliminować niebezpieczny skręt w miejscu, w którym często dochodziło do wypadków.

W ramach inwestycji przewidziano także budowę chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, a także ekranów akustycznych.

Inwestorem budowy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Koszt inwestycji wynosi 25 mln zł.
schetynowka droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj