ORLIK W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
2009-11-26
W Dąbrowie Tarnowskiej zostało otwarte nowe boisko w ramach programu rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012”. Z obiektu będą mogli korzystać uczniowie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Nowe boisko zostało oddane do użytku w piątek (27 listopada) o godz. 11.00. W spotkaniu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

„Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej składa się z boiska piłkarskiego pokrytego sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860 m² oraz boiska wielofunkcyjnego o powierzchni ponad 613 m², przeznaczonego do gry w koszykówkę, siatkówkę i badmintona.
Boisko jest ogrodzone, posiada oświetlenie oraz przyłącza: energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne. Obiekt wyposażony jest w szatnie i pomieszczenia na sprzęt sportowy. Z boiska korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Trenerzy środowiskowi, zatrudnieni na co najmniej 10 lat, będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 1,2 mln zł. Na realizację „Orlika” Dąbrowa Tarnowska otrzymała z budżetu państwa 333 tys. zł., Urząd Marszałkowski przekazał 333 tys. zł., reszta pochodzi z budżetu gminy.
Boisko znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Sportowej 4 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wojewoda małopolski w 2008 roku przekazał z budżetu państwa ponad 14 milionów złotych na budowę boisk w ramach I edycji rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Umowy na budowę kompleksów sportowych zostały podpisane z 44 samorządami. W 2008 roku w Małopolsce zostało oddanych do użytku 25 „Orlików”. Te samorządy, które nie zdążyły z realizacją projektów w 2008 roku zostały zobowiązane do zakończenia inwestycji do końca sierpnia 2009 roku. Od stycznia do końca sierpnia 2009 roku powstało 19 boisk. Łącznie, w ramach I edycji programu zostały oddane do użytku 44 „Orliki”. Kompleksy sportowe otwarto m.in. w gminach Żabno, Ochotnica Dolna, Borzęcin, Sękowa, Grybów.

W 2009 roku ruszyła II edycja programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Zmienione zostały jednak zasady współpracy z samorządami. Od kwietnia 2009 roku zmieniła się zasada przekazywania pieniędzy z budżetu państwa. Dofinansowanie rządowe otrzymują bezpośrednio samorządy. Wcześniej pieniądze przekazywane były przez wojewodę. Zachowane zostały jednak obowiązujące zasady współfinansowania. A więc 333 tysiące złotych przekazuje Ministerstwo Sportu, 333 tysiące złotych urząd marszałkowski, reszta pochodzi z budżetu samorządu. W ramach II edycji programu, do końca 2009 roku, w Małopolsce powstanie 47 obiektów sportowych, m.in. w gminach Jabłonka, Wieprz i Babice.

W ramach I i II edycji programu „Moje Boisko – Orlik 20012” w Małopolsce powstanie 91 „Orlików”.
orlik boisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj