NOWOCZESNA STRAŻNICA W ANDRYCHOWIE
2009-11-13
14 listopada (sobota) o godz. 12 w Andrychowie został oddany do użytku odnowiony budynek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. W otwarciu nowego obiektu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Więcej miejsca na zaplecze socjalne dla strażaków, lepsze warunki przechowywania sprzętu i pracy, a także oszczędności w eksploatacji budynku – to główne zalety zmodernizowanej strażnicy.

Łączny koszt inwestycji to 4 mln 500 tys. zł. Środki finansowe pochodziły z budżetu państwa. Prace przy modernizacji i rozbudowie jednostki rozpoczęły się w listopadzie 2006 roku i zakończono je w drugiej połowie września 2009 roku. Pełne zagospodarowanie obiektu planowane jest do końca listopada 2009 roku. Podczas robót budowlanych jednostka działała bez żadnych ograniczeń.

Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Andrychowie powołano w 1992 roku. Jej siedzibą od początku był budynek byłej Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej AZPB Andropol. Obiekt wzniesiony w latach 50 –tych ubiegłego wieku od dawna był w złym stanie technicznym.
strażnica andrychów straż pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj