STANISŁAW KRACIK OBJĄŁ STANOWISKO
2009-11-02
Wyzwania są po to, aby je podejmować - mówił na konferencji prasowej Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. Piątek (30 października) był pierwszym dniem pracy nowego wojewody, który nominację na to stanowisko odebrał w czwartek (29 października) w Warszawie z rąk Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Stanisław Kracik swój dzień w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim rozpoczął od rozmów z dyrektorami poszczególnych wydziałów. Spotkał się również z dziennikarzami. Zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki oraz rozwój współpracy z samorządem województwa i samorządami lokalnymi.

Jerzy Miller, poprzedni wojewoda małopolski, obecnie - minister spraw wewnętrznych i administracji, przyjechał do Krakowa, aby przekazać swojemu następcy sprawy urzędu. - Żegnając się z Małopolską, zapowiedziałem, że mój następca pojawi się niebawem i że będzie to osoba lepsza ode mnie. Dotrzymałem słowa - mówił Jerzy Miller przedstawiając dziennikarzom Stanisława Kracika. - Pamiętam Niepołomice sprzed 19 lat. Teraz jest to zupełnie inne miasto.

Stanisław Kracik urodził się w roku 1950 w Spytkowicach.
Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydziału Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej. Uzyskał również tytuł Master of Public Administration w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej, zorganizowanej przy współpracy z Copenhagen Business School.
Pracował w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych jako konstruktor, kierownik działu i główny konstruktor.
W latach 1990-2009 był burmistrzem Niepołomic.
W latach 1993-2001 był posłem na Sejm RP. Pracował w komisji finansów publicznych i w komisji polityki społecznej.
wojewoda stanisław kracik pierwszy dzieńwojewoda stanisław kracik pierwszy dzieńwojewida stanisław kracik pierwszy dzieńwojewoda stanisław kracik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj