SŁOWACKI OD 100 LAT PATRONEM
2009-10-14
16 października (piątek) w Krakowie odbył się jubileusz 100-lecia nadania teatrowi imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji otwarta została wystawa pt. „Słowacki na naszej scenie”, przypominająca najważniejsze inscenizacje dzieł poety.

Jubileusz, w którym udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski odbył się 16 października (piątek) o godz. 17 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, dokładnie w rocznicę tego wydarzenia.

W ramach uroczystości w głównym holu teatru odsłonięta została tablica upamiętniająca 200-lecie urodzin poety, a także 100-lecie nadania teatrowi imienia wieszcza. Podczas spotkania otwarta została wystawa „Słowacki na naszej scenie” składająca się z archiwalnych afiszy i zdjęć pochodzących z archiwum teatru. Są to dokumenty ukazujące największe przedstawienia wystawiane w teatrze na podstawie dzieł poety.

Podczas uroczystości Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski wręczył 3 brązowe Krzyże Zasługi dla pracowników teatru. Następnie zaproszeni goście obejrzeli uroczysty pokaz spektaklu „Beatrix Cenci” w reż. Macieja Sobocińskiego.

Z okazji jubileuszu Teatr im. Juliusza Słowackiego wydał również specjalny katalog upamiętniający najważniejsze w tym teatrze inscenizacje dramatów poety.
teatr slowackiego
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj