100-LECIE SZKOŁY W RADWANIE
2009-09-27
30 września (środa) podczas obchodów 100-lecia Gimnazjum w Radwanie odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. W spotkaniu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona o godz. 10.00 w Kaplicy w Radwanie. Podczas mszy został poświęcony nowy sztandar szkoły.

Następnie w budynku szkoły w Radwanie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Rada Rodziców przekazała szkole nowy sztandar. Później zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą historię szkoły oraz życie i zasługi kardynała. Wystawa została przygotowana przez uczniów gimnazjum.

Szkoła w Radwanie powstała w 1909 roku. Mimo wybuchu II wojny światowej zajęcia dla uczniów były prowadzone. Dopiero w 1944 roku budynek został zajęty przez wojska niemieckie i utworzono w nim szpital wojskowy. Po zakończeniu wojny nauka dla dzieci została wznowiona. Ważnym wydarzeniem w historii szkoły była budowa nowego obiektu w 1996 roku. W nowym budynku mieszczą się sale zajęć, świetlica, stołówka oraz pracownia komputerowa.
gimnazjum szkoła Radwan
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj