NOWE BOISKA DLA MŁODZIEŻY
2009-09-11
Dwa boiska oraz bieżnia lekkoatletyczna powstały w Żegocinie (powiat bocheński). Kompleks sportowy znajduje się przy Zespole Szkół oraz Publicznej Szkole Państwowej. Z nowych obiektów będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Oddanie do użytku obiektu sportowego odbyło się 14 września o godz. 12.00 (poniedziałek). W spotkaniu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Boisko piłkarskie o wymiarach 34 metry szerokości i 66 metrów długości pokryte jest sztuczną nawierzchnią. Powstało w ramach programu „Blisko boisko” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji wspólnie z PZU S.A. oraz PZU Życie S.A. Koszt inwestycji wyniósł 518 tys. zł. Ministerstwo Sportu i Rekreacji przekazało na ten cel 100 tys. zł., PZU S.A. i PZU Życie S.A. 200 tys. zł., resztę gmina Żegocina.
Program „Blisko boisko” przewiduje budowę kilkuset nowoczesnych boisk z trawy syntetycznej. Z obiektów może korzystać bezpłatnie młodzież oraz mieszkańcy.

Drugie boisko jest wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w siatkówkę oraz koszykówkę. Dodatkowo wyposażone jest w skocznie a także bieżnie lekkoatletyczną. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 105 tys. zł. i został pokryty z budżetu gminy.
orlik boisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj