WYZWANIA W OBLICZU KRYZYSÓW
2009-09-11
O wyzwaniach w obliczu kryzysów w polityce, porządku społeczno-gospodarczym, kulturze i komunikacji dyskutowali uczestnicy konferencji „Chrześcijańska odpowiedzialność w obliczu kryzysów”, która odbyła się 11 i 12 września (piątek-sobota) w Tomaszowicach pod Krakowem.

Uczestników spotkania powitali bp. Tadeusz Pieronek, przewodniczący komitetu organizacyjnego, kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz Stephan Raabe, dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce. Podczas konferencji głos zabrał również premier Donald Tusk. W programie była też rozmowa Jacquesa Santera, prezesa Fundacji Roberta Schumana w Luksemburgu z prezydentem Lechem Wałęsą na temat „20 lat nowej Europy”.

W sobotę uczestnicy konferencji zastanawiali się nad wyzwaniami wobec kryzysu gospodarczego oraz kryzysu w kulturze i komunikacji. W dyskusjach udział wziął m.in. prof. Leszek Balcerowicz, były prezes Narodowego Banku Polskiego, ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego i Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Zaplanowano również wystąpienie Guenthera Verheugena, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej pt. „5 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Konferencję podsumował poseł Jarosław Gowin. W spotkaniu udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Spotkanie organizowały: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja im. Roberta Schumana w Luksemburgu, Fundacja Konrada Adenauera oraz Frakcja Europejskiej Partii Ludowej. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był bp. Tadeusz Pieronek.

Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.kosciol-europa.org.pl .
konferencja rola kościoła papieska akademia teologiczna pat
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj