NOWY KOMPLEKS SPORTOWY W ŚWIDNIKU
2009-09-10
Dzieci i młodzież ze Świdnika (gmina Łukowica) będzie mogła korzystać z nowej hali sportowej oraz boiska. Oddanie do użytku kompleksu sportowego odbyło się w niedzielę (13 września) podczas XI Powiatowego Święta Owocobrania.

W uroczystości udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Nowa hala sportowa mieści się obok Szkoły Podstawowej w Świdniku. Wyposażona jest w piłki, kosze, materace do ćwiczeń oraz siatki. W budynku znajdują się również cztery szatnie, dwa natryski oraz łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok hali mieści się pełnowymiarowe boisko z trybunami na 480 miejsc.

Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł. Część pieniędzy pochodziła ze środków samorządu województwa małopolskiego, resztę kosztów pokryto z budżetu gminy. Z nowego kompleksu będą korzystać przede wszystkim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świdniku. Natomiast poza godzinami lekcyjnymi z hali sportowej i boiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy.

XI Powiatowe Święto Owocobrania rozpoczęło się w niedzielę (13 września) o godz. 12.00 mszą świętą, która została odprawiona w kaplicy w Świdniku w intencji sadowników i rolników powiatu limanowskiego. Po niej, o godz. 14.00 odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku nowego kompleksu sportowego.

Podczas uroczystości można było zobaczyć m.in. program artystyczny w wykonaniu dziecięcego zespołu „Łukowiaczek” oraz skosztować potraw regionalnych.
hala sportowa świdnik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj