NOWA SALA GIMNASTYCZNA
2009-09-04
120 dzieci ze szkoły podstawowej w Smęgorzowie (powiat dąbrowski) rozpoczęło zajęcia z wychowania fizycznego w nowej sali gimnastycznej. Z nowoczesnego pomieszczenia korzysta również młodzież oraz członkowie Ludowego Klubu Sportowego.

W poniedziałek (7 września) odbyło się oficjalne otwarcie sali, w którym udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Do tej pory dzieci korzystały z niewielkiej, zastępczej sali mieszczącej się w szkole. Nowe pomieszczenie wyposażone jest w materace, kosze, drabinki do ćwiczeń oraz piłki. W budynku znajduje się także szatnia z natryskami oraz sala komputerowa.

Nowa sala gimnastyczna kosztowała 1 mln 390 tys. zł. Część pieniędzy pochodziła ze środków województwa małopolskiego, resztę kosztów pokryto z budżetu gminy.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Smęgorzowie. Po niej nastąpiło poświęcenie i oddanie do użytku sali, która znajduje się obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie.
szkoła w Smęgorzowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj