TRZY SCHETYNÓWKI W POWIECIE GORLICKIM
2009-08-07
Trzy nowe „schetynówki” powstały w powiecie gorlickim. W piątek (7 sierpnia) odbudowane odcinki dróg gminnych i powiatowych m.in. w Bieczu, Gorlicach i Lipinkach zostały oddane do użytku. W spotkaniu udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3 Jerzy Miller, wojewoda małopolski spotkał się z samorządowcami ziemi gorlickiej. Następnie wojewoda zobaczył zmodernizowane drogi gminne w Gorlicach, odbudowany odcinek drogi gminnej w Bystrej oraz obejrzał drogi powiatowe w gminach: Biecz, Gorlice i Lipinki.

Drogi wyremontowano w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Nowe „schetynówki” to inwestycje powiatu gorlickiego, miasta Gorlice oraz gminy Gorlice. W powiecie gorlickim w gminach Biecz, Gorlice i Lipinki zmodernizowane zostały odcinki dróg powiatowych:
- nr 1480 K Rozdziele – Lipinki – Libusza – Ogniwo – Kobylanka (ponad 2,3 km),
- nr 1482 K Libusza – Wójtowa (ponad 3,6 km),
- nr 1477 K Skołyszyn – Harklowa – Wójtowa – Lipinki (ponad 2,4 km).
Drogi te łączą miejscowości gminne z drogą krajową nr 28 oraz z drogami wojewódzkimi nr 993 i 979. W ramach inwestycji zmodernizowano m.in. nawierzchnię dróg, pobocza, przejścia dla pieszych, oznakowanie pionowe i rowy odwadniające. Na realizację inwestycji powiat gorlicki otrzymał z budżetu państwa prawie 1,3 mln. zł. dofinansowania. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 2,5 mln. zł.
W Gorlicach zmodernizowano ciąg ulic miejskich, łączących drogę krajową nr 28 z drogami wojewódzkimi nr 993 i 997 m.in. przebudowano ul. Żeromskiego oraz zmodernizowano ul. Armii Krajowej i ul. Szpitalną. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 3,8 mln zł., z czego ponad 1,9 mln. zł wyniosła dotacja z budżetu państwa.
W Bystrej (gmina Gorlice) zmodernizowano drogę gminną: Bystra – Technikum w Bystrej. W ramach inwestycji przebudowano drogę, pobocza, cztery przepusty oraz umocniono rowy. Na realizację inwestycji gmina otrzymała prawie 1,1 mln. zł. dofinansowania z budżetu państwa. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 2,1 mln. zł.

Do tej pory w Małopolsce oddano do użytku 12 inwestycji drogowych w gminach: Michałowice, Osiek, Gołcza, Czorsztyn, Słopnice, Książ Wielki, Dąbrowa Tarnowska, Biskupice, Pałecznica, Krzeszowice, Szczurowa oraz w powiecie nowosądeckim.
schetynówka Gorlice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj