ODZNACZENIA DLA POLICJANTÓW
2009-08-04
Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali Medale Za Długoletnią Służbę. Wręczenie odznaczeń odbyło się w ramach jubileuszu 90 –lecia powstania policji.

W trakcie uroczystości Bogdan Syrek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji wręczył złote Medale Za Długoletnią Służbę trzem funkcjonariuszom oraz jednemu pracownikowi cywilnemu. Srebrne medale otrzymało sześciu policjantów.

Podczas spotkania wręczono także akty nominacyjne na wyższe stopnie, które otrzymało 40 funkcjonariuszy krakowskiej policji. Nominacje na kolejny stopień w korpusie oficerów otrzymało 10 policjantów, 10 w korpusie aspirantów, 13 w korpusie podoficerów, a 7 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższy stopień w korpusie szeregowych.

W uroczystości wręczenia odznaczeń i nominacji udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski. Spotkanie odbyło się we wtorek (28 lipca) o godz. 12.00 w Barbakanie.

Medal za Długoletnią Służbę jest nagrodą za wzorowe wypełnianie obowiązków. Złote medale przyznawane są za 30 lat służby , srebrne za 20 lat, a brązowe za 10 lat służby.
samochód policja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj