ODSZKODOWANIA ZA RONDO OFIAR KATYNIA
2009-07-02
Do poniedzialku (6 lipca) właściciele mieli czas na dobrowolne wydanie działek przeznaczonych pod przebudowę ronda Ofiar Katynia w Krakowie. Ci, którzy to zrobili, otrzymają odszkodowania wyższe o 5 procent.

Odszkodowania otrzymają właściciele 110 działek, które przeszły na rzecz Skarbu Państwa.

Wysokość odszkodowania ustala wojewoda na podstawie wyceny rzeczoznawców wybranych w drodze zamówienia publicznego. Odszkodowanie wypłacane jest przez inwestora. Od decyzji można się odwoływać do ministra infrastruktury.

Na przykład, jeśli działka zostanie wyceniona na 500 tys. zł., właściciel otrzyma bonus (5 proc.) w wysokości 25 tys. zł.

Osoby, które zdecydowały się dobrowolnie wydać działkę, miały czas do 6 lipca na złożenie oświadczenia o wydaniu nieruchomości. Oświadczenia należało składać osobiście bądź listownie (liczy się data stempla pocztowego) w jednej z następujących instytucji:

- Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, ul. Centralna 53, 31-586 Kraków,
- ARG Projektowanie Inwestycyjne Andrzej i Renata Garpiel Spółka Jawna, ul. Czereśniowa 4a, 31-140 Kraków,
- Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków.

Wzór oświadczenia dostępny był w każdej z tych instytucji. Można go było również pobrać poniżej.

Oświadczenie o wydaniu nieruchomości

W styczniu tego roku Jerzy Miller, wojewoda malopolski wydał decyzję lokalizacyjną dla przebudowy ronda Ofiar Katynia w Krakowie.

Skrzyżowanie ulic: Radzikowskiego, Conrada, Armii Krajowej, Jasnogórska ma mieć trzy poziomy. Istniejące rondo zostanie przebudowane, m.in. powstaną dodatkowe pasy do skrętów. Nad rondem poprowadzona będzie dwujezdniowa estakada, która połączy ulice Radzikowskiego i Conrada. Ciąg ulic Armii Krajowej - Jasnogórska również będzie dwujezdniowy i znajdzie się w tunelu pod rondem.
Autostrada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj