KOLEJNE ORLIKI W MAŁOPOLSCE
2009-06-02
Kolejne dwa kompleksy sportowe wybudowane w ramach programu rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012” zostały otwarte w Skrzyszowie (powiat tarnowski) i w Radgoszczy (powiat dąbrowski).

W Skrzyszowie nowe boisko oddano do użytku w sobotę (30 maja), natomiast w Radgoszczy w poniedziałek (1 czerwca). W uroczystościach udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Skrzyszowski „Orlik” składa się z boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860 m², boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę ręczną i tenisa o powierzchni 1503 m² oraz z zaplecza sanitarno – gospodarczego. Kompleks usytuowany jest w centrum gminy, w pobliżu Zespołu Szkół Podstawowych nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie.

Kompleks w Radgoszczy obejmuje boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860 m², boisko wielofunkcyjne o powierzchni 613,11 m², przeznaczone do gry w piłkę koszykową i siatkową, kort tenisowy o powierzchni 662,3 m², przeznaczony go gry w tenisa ziemnego oraz zaplecze sanitarno-gospodarcze, w którym znajdują się m.in. szatnie, sprzęt gospodarczo-sportowy i pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Boisko znajduje się na ul. Witosa, w pobliżu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Radgoszczy.

Boiska w Skrzyszowie i w Radgoszczy są ogrodzone, posiadają oświetlenie oraz przyłącza: energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne. Kompleksy są bezpłatne i ogólnodostępne, a przy nich zatrudnieni będą, na co najmniej 10 lat, trenerzy środowiskowi.

Przypomnijmy, wielofunkcyjne boiska budowane w ramach programu rządowego „Moje Boisko – Orlik 2012” finansowane są z trzech źródeł: budżetu państwa, samorządu wojewódzkiego oraz gminy lub powiatu. W ramach programu samorządy dostają gotowy projekt architektoniczny i techniczny oraz instrukcję jego realizacji „krok po kroku”. Samorządy muszą jedynie dostosować projekt do warunków lokalnych.
W Małopolsce mają powstać w sumie 43 „Orliki”.
orlik boisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj