DOTACJE DLA MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH
2009-05-26
O tym, jak pozyskiwać dotacje m.in. na działalność świetlicową, prowadzenie bibliotek, edukację dzieci, wydawanie książek, czasopism i periodyków, mniejszości narodowe i etniczne będą mogły dowiedzieć się podczas szkolenia organizowanego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Szkolenie odbędzie się 4 czerwca (czwartek) w godzinach 10:30-15:00 w sali 122 Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Basztowej 22. Uczestniczyć w nim mogą organizacje mniejszości narodowych i etnicznych z województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Podczas szkolenia można będzie zaznajomić się z procedurą pozyskiwania środków z budżetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację projektów, które przyczyniają się do rozwoju tożsamości kulturowej i języka regionalnego mniejszości narodowych i etnicznych, np. na działalność instytucji kulturalnych, wspieranie twórczości artystycznej, ochronę miejsc związanych z kulturą mniejszości i językiem regionalnym.

Organizatorem szkolenia jest Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więcej informacji na temat szkolenia udziela Jarosław Małecki z Wydziału Mniejszości Narodowych i Etnicznych MSWiA:
tel. (022) 60 11 975, e-mail: Jaroslaw.malecki@mswia.gov.pl
Urząd Wojewódzki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj