AUTOSTRADA UTRZYMANA W MOCY
2009-02-20
Minister infrastruktury utrzymał w mocy wydaną przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego decyzję o ustaleniu lokalizacji autostrady A-4 na odcinku Szarów-Tarnów. Zwiększa to szanse na szybką budowę autostrady.

Wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną 5 września ubiegłego roku. Od tej decyzji wpłynęły odwołania do ministra infrastruktury, który jednak podtrzymał zdanie wojewody. Decyzja obarczona była rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznaczało, że mimo odwołań, procedury mogły toczyć się dalej. Inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła więc do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o pozwolenie na budowę, który jest obecnie rozpatrywany.
Krakowski oddział GDDKiA ogłosił już również przetarg na budowę autostrady.

Nowy odcinek drogi o długości 51 km projektowany jest jako dwujezdniowa droga klasy A. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny (3 m) oraz pobocze gruntowe (1,25 m). Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni.
Autostrada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj