10 LAT SAMORZĄDU
2009-01-15
O osiągnięciach samorządów województw, aktualnej kondycji oraz możliwościach dalszego rozwoju, w piątek (16 stycznia) dyskutowali uczestnicy obrad Konwentu Marszałków Województw RP „10-lecie samorządów województw”. W sesji udział wziął Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski.

Spotkanie odbyło się w Sali Poselskiej Zamku Królewskiego na Wawelu. W obradach uczestniczyli marszałkowie województw z całej Polski a także prof. Michał Kulesza oraz dr Jan Olbrycht.


Konwent Marszałków Województw RP w Małopolsce trwał przez dwa dni (15 i 16 stycznia). Spotkania odbyły się w Wieliczce i Krakowie. Głównym tematem obrad Konwentu była współpraca samorządów województw z organizacjami pozarządowymi. Omówione zostały m.in. bariery w rozwoju współpracy z sektorem pozarządowym, zmiany w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sytuacja finansowa spółki PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o.

Piątkowa sesja stanowiła część przygotowań do uroczystych obchodów 10-lecia samorządu Województwa Małopolskiego, zaplanowanych na czerwiec br.


Organizatorem był Marek Nawara, Marszałek Województwa Małopolskiego.
Mapa administracyjna Polski województwa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj