„SCHETYNÓWKI” ZATWIERDZONE PRZEZ MINISTRA
2009-01-08
Grzegorz Schetyna, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przekazaną przez Jerzego Millera, Wojewodę Małopolskiego listę dotacji, jakie otrzymają małopolskie gminy i powiaty na remonty i budowę dróg. Dofinansowanie otrzyma 14 powiatów i 29 gmin w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

19 grudnia 2008 roku Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski przekazał listę zakwalifikowanych wniosków Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na jej zaakceptowanie minister miał czas do końca 2008 roku.

Do listy zaproponowanej przez wojewodę, minister nie wprowadził żadnych zmian.

Decyzja Ministra oznacza, że 14 powiatów i 29 gmin z Małopolski otrzyma dofinansowanie na remonty i budowę dróg lokalnych. Powiaty i gminy otrzymają w sumie po ponad 31 mln zł, co daje łączną kwotę - ponad 62 mln zł. Teraz, do 31 marca 2009 roku samorządy muszą rozstrzygnąć przetargi na realizację inwestycji. Natomiast do końca listopada 2009 roku samorządy mają czas na realizację inwestycji. Z przyznanych pieniędzy muszą się rozliczyć do końca bieżącego roku.

Przypomnijmy:
W ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” samorządy mogą starać się o dofinansowanie remontów i budowy dróg gminnych i powiatowych. Każdego roku na drogi lokalne rząd przeznaczy 1 mld zł. Pieniądze te będą dzielone po równo na każde z 16 województw. Małopolska otrzymywać będzie zatem 62,5 mln zł. O przyznaniu dotacji na terenie województwa decydować będzie komisja, powołana przez wojewodę.

LISTA POWIATÓW
LISTA GMIN
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj