DARY Z MAŁOPOLSKI JADĄ DO GRUZJI
2008-10-09
Tona mąki od Polskich Zakładów Zbożowych w Krakowie, 3 tys. litrów wody mineralnej od firmy Tymbark, 500 sztuk mydła i ok. 100 proszków do prania, ręczników papierowych oraz innych środków czystości od uczniów I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie oraz ponad 50 worków i ponad 20 kartonów darów od mieszkańców Małopolski, którzy przekazali m.in. odzież, śpiwory, pościel, makaron, konserwy, kasze, ryż, kaszki i mleko w proszku dla dzieci - to dary zebrane przez Małopolski Urząd Wojewódzki podczas akcji pomocy humanitarnej dla ofiar działań wojennych w Gruzji.

Dary zbierane były przez Małopolski Urząd Wojewódzki na przełomie sierpnia i września i w czwartek (9 października) przekazane zostały do Warszawy do siedziby Caritas Polska. Transport do Gruzji jest koordynowany przez Kancelarię Prezydenta RP.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Krakowa, uczniom I LO oraz firmom, które odpowiedziały na apel Wojewody i przekazały nam dary dla Gruzji.
Przypomnijmy: Akcję pomocy humanitarnej dla ofiar działań wojennych w Gruzji zainicjował Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski. Pod koniec sierpnia podarował Gruzinom 50 łóżek polowych z materacami, 50 śpiworów oraz 100 kocy. Dary te zostały przekazane do Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności w Warszawie, a stamtąd zostały przetransportowane samolotem do Gruzji.
Gruzja_dary
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj