NASTĘPNY ORLIK W MAŁOPOLSCE
2008-09-30
W środę (1 października) o godz. 14:00 w Kasinie Wielkiej (powiat limanowski) otwarto kolejne boisko, wybudowane w ramach Programu Rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W uroczystości wziął udział Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki.

Boisko w Kasinie Wielkiej to już drugi w Małopolsce wielofunkcyjny obiekt sportowy wybudowany w ramach Programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Pierwszy "Orlik" powstał w Gdowie i został otwarty 15 września.
Obiekt w Kasinie Wielkiej składa się z: boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860 m² oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 613,11 m² przeznaczonego do gry w piłkę koszykową i siatkową. Kompleks jest ogrodzony, posiada oświetlenie oraz przyłącza: energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne.

„Orlik” usytuowany jest w pobliżu Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz boiska Klubu Sportowego „Śnieżnica” w Kasinie Wielkiej. Boisko jest bezpłatne i ogólnodostępne, a przy nim zatrudniony będzie, na co najmniej 10 lat, trener środowiskowy.

Przypomnijmy: Wielofunkcyjne boiska budowane w ramach Programu „Moje Boisko – Orlik 2012” finansowane są z trzech źródeł: budżetu państwa, samorządu wojewódzkiego oraz gminy lub powiatu. W ramach programu samorządy dostają gotowy projekt architektoniczny i techniczny oraz instrukcję jego realizacji „krok po kroku”. Samorządy muszą jedynie dostosować projekt do warunków lokalnych.
orlik boisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj