DZIECI Z GRUZJI W KRAKOWIE
2008-09-18
Grupa dzieci z Gruzji, na zaproszenie Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego, zwiedziła w czwartek (18 września) wieżę kościoła Mariackiego oraz siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Mali Gruzini to uchodźcy wojenni, którzy spędzają wakacje w Małopolsce. Grupa liczy 27 chłopców i 23 dziewczynki - są to dzieci ludzi, którzy uciekli m.in. z Cchinwali i z Gori, chroniąc się przed działaniami wojennymi. Wakacje gruzińskich dzieci zostały zorganizowane przez Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.
Dzieci przebywają w Małopolsce już od dwóch tygodni. Mieszkają w Krościenku. Do tej pory zwiedziły m.in. Niedzicę, Kluszkowce, Zakopane. Spacerowały po Pienińskim Parku Narodowym a także odwiedziły siedzibę GOPR w Rabce. Mają też zorganizowane zajęcia sportowe i wyjścia na basen.

18 września przyjechały na jeden dzień do Krakowa. Jerzy Miller zaprosił je na wieżę Mariacką oraz do siedziby Krakowskiej Straży Pożarnej, gdzie mogły obejrzeć specjalistyczny sprzęt i wozy strażackie. Dzieci zwiedziły również krakowskie zabytki.

Wakacje gruzińskich dzieci organizowane są przez Kancelarię Prezydenta RP. W sumie do Polski przyjechało 300 dzieci, które spędziły wakacje m.in. w Bieszczadach, pod Poznaniem i na Pomorzu Zachodnim.
gruzja dzieci straż pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj