PRZEKAŻEMY DARY
2008-09-15
Tonę mąki od Polskich Zakładów Zbożowych w Krakowie, ok. 3 tys. l wody mineralnej od firmy Tymbark oraz kilkaset sztuk mydła, proszków do prania, ręczników papierowych oraz innych środków czystości od uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie – to dary, jakie otrzymaliśmy w ramach akcji pomocy humanitarnej dla ofiar działań wojennych w Gruzji.

Akcja Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego trwała od 22 sierpnia. W tym czasie udało się nam zebrać dary również od indywidualnych mieszkańców Krakowa. Otrzymaliśmy m.in. ok. 50 śpiworów i kocy, środki czystości, żywność (m.in. konserwy, makaron, cukier, zupy w proszku), leki oraz ubrania.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Krakowa, uczniom I LO oraz firmom, które odpowiedziały na apel Wojewody i przekazały nam dary dla Gruzji.

Zebrane dary planujemy w najbliższym czasie przekazać mieszkańcom Gruzji.

Przypomnijmy: Akcję pomocy humanitarnej dla ofiar działań wojennych w Gruzji zainicjował Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, który podarował już Gruzinom 50 łóżek polowych z materacami, 50 śpiworów oraz 100 kocy. 26 sierpnia dary zostały przekazane do Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności w Warszawie, a stamtąd zostały przetransportowane samolotem do Gruzji .
Gruzja_dary
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj