30 LAT NA LIŚCIE UNESCO
2008-09-01
W piątek i sobotę (5 i 6 września) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski będzie uczestniczył w obchodach 30. rocznicy wpisania historycznego centrum Krakowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.

W piątek o godz. 10:00 Wojewoda weźmie udział w uroczystej sesji, która odbędzie się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, przy Placu Wszystkich Świętych 3-4.

W sobotę o godz. 16:00 Jerzy Miller zwiedzi trasę turystyczną oraz Muzeum Żup Krakowskich Kopalni Soli w Wieliczce. O godz. 17:30 Wojewoda weźmie udział w uroczystej sesji, w czasie której odbędzie się prezentacja miast i miejsc wpisanych na listę UNESCO w 1978 roku. Uroczystościom towarzyszyć będą m.in.: występy Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”.

Obchody jubileuszowe potrwają do niedzieli (7 września). Towarzyszyć im będzie m.in.: wystawa „30 lat Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO”. Wystawę będzie można zobaczyć na Rynku Głównym w Krakowie do końca września br.
Wieliczka_Kopalnia Soli
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj