KONTROLE KOLONII W MAŁOPOLSCE
2008-07-18
Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, po wypadku na kolonii w Szczawniku zarządził nadzwyczajne kontrole w małopolskich ośrodkach kolonijnych. Do Szczawnika pojechała Agata Szuta, Małopolski Wicekurator Oświaty. Dziećmi z kolonii, na której zdarzył się wypadek, opiekuje się trzech psychologów.

Kontrole, na zlecenie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, prowadzone będą przez powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego, którzy sprawdzą stan obiektów sportowych oraz otoczenia.

Równocześnie przypominamy o całodobowym telefonie interwencyjnym działającym do końca sierpnia w Małopolskim Kuratorium Oświaty. Pod numer 0-663-906-106 mogą dzwonić zarówno rodzice, którzy zauważą nieprawidłowości, jak i sami organizatorzy kolonii. Kuratorium pomoże w zorganizowaniu ewentualnej kontroli, która upewni organizatora, że obiekt jest bezpieczny.

Za bezpieczeństwo obiektu odpowiada przede wszystkim jego właściciel. Wszystkie ośrodki, w których prowadzone są kolonie musiały uzyskać kwalifikację, poprzedzoną kontrolami.

W Małopolsce działa ponad tysiąc ośrodków kolonijnych, które zostały zakwalifikowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Od początku wakacji, w ramach rutynowych działań, kuratorium sukcesywnie te ośrodki kontroluje.
Wizytatorzy Małopolskiego Kuratorium Oświaty skontrolowali już 108 placówek, w których wypoczywają dzieci. W większości nie stwierdzono uchybień.

Również Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przez całą dobę pod numerem 92-87 będzie przyjmować zgłoszenia o wszelkich nieprawidłowościach w organizacji wypoczynku, które mogą spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci.
Przypominamy również o kontrolach autokarów, które prowadzi Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem kontroli mogą się zgłaszać pod nr tel. 012-416 51 20
Również policja kontroluje autokary. W Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu zorganizowane są stałe punkty sprawdzania autobusów.
- W Krakowie: parking Małopolskiego Centrum Motoryzacji Al. Pokoju 81. Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nr tel. 012-61-54-111 lub 012-61-52-905.
- W Tarnowie: rampa przy ul. Bandurskiego. Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego KMP w Tarnowie pod nr tel. 014-633-01-39.
- W Nowym Sączu przy Bulwarze Narwiku (po przeciwnej stronie sklepu PLUS). Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego KMP Nowy Sącz pod nr tel. 018-442-46-30. W pozostałych miejscowościach prośby o policyjne kontrole autobusów należy kierować do dyżurnego lokalnej jednostki Policji.
telefonK
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj