KONFERENCJA W LIMANOWEJ
2008-07-15
15 lipca (wtorek) Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski, otworzył konferencję dotyczącą chowu bydła mlecznego w województwie małopolskim.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 11 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9.

Poruszone zostały między innymi kwestie opłacalności chowu lokalnych ras bydła w terenach górskich, opłacalności produkcji mleka, polityki UE w zakresie kwotowania produkcji mleka, bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin w produkcji pasz oraz możliwości wsparcia chowu bydła mlecznego.

Podczas konferencji wystąpienia zaprezentowali eksperci, m.in. z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie, Departamentu Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Organizatorem spotkania był Małopolski Urząd Wojewódzki wraz z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i Starostwem Powiatowym w Limanowej.
konferencja_Sorys_Limanowa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj