DZIGAŃSKI KURATOREM
2008-07-01
Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski powołał we wtorek (1 lipca) Artura Dzigańskiego na stanowisko Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Zbigniew Marciniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, w imieniu Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej, wyraził zgodę na to powołanie.

Artur Dzigański 25 czerwca wygrał, ogłoszony przez wojewodę, konkurs na stanowisko kuratora. W tajnym głosowaniu komisji uzyskał bezwzględną większość głosów. Komisji przedstawił swoją koncepcję realizacji zadań nadzoru pedagogicznego oraz organizacji i działania kuratorium oświaty. Jak podkreślał podczas konferencji prasowej, jego zdaniem najważniejszym zadaniem kuratora jest sprawowanie nadzoru pedagogicznego, prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych wizytatorów. - Chciałbym, aby wizytatorzy byli częstszymi gośćmi w szkołach - mówił.
Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski podkreślał, że konkurs nie miał żadnych podtekstów politycznych - miał po prostu wyłonić najlepszą osobę do pełnienia funkcji kuratora.

Artur Dzigański ma 36 lat, mieszka w Krakowie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs organizacji i zarządzania oświatą. Pracował jako nauczyciel m.in. w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 3 w Krakowie oraz w IV Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym "World" w Krakowie. Dyrektorem IV Prywatnego LO jest od roku 2002.
dzigański kurator miller
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj