FORUM ENERGETYCZNE
2008-06-23
We wtorek (24 czerwca) Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski otworzył 21. Międzynarodową Konferencję na temat Wydajności, Kosztów, Optymalizacji, Symulacji i Wpływu Środowiskowego na System Energetyczny (ECOS 2008).

Uroczyste otwarcie odbyło się w auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Do stolicy Małopolski przyjechali wybitni naukowcy, inżynierowie i specjaliści z 25 krajów, by na forum wymienić się wiedzą i rezultatami badań w dziedzinie energetyki.

Niezwykle ważne jest odpowiednie zmodernizowanie systemu energetycznego, aby możliwa była jak największa redukcja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery w procesie pozyskiwania energii. Z tego względu optymizmem napawa mnie fakt, że na rozpoczynającej się dziś konferencji podejmą Państwo między innymi temat rozwoju strategii czystego spalania węgla, co – mam nadzieję – w przyszłości stanie się powszechnie wykorzystywaną metodą pozyskiwania energii również w Polsce – powiedział Wicewojewoda.

Konferencje ECOS organizowane są co roku w innym kraju. W tym roku organizatorami są krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Śląska w Gliwicach.
forum energia sorys
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj