DWUPASMÓWKA Z GŁOGOCZOWA DO BIELSKA-BIAŁEJ
2008-05-14
Z Głogoczowa do Bielska-Białej będzie prowadzić droga dwupasmowa - udało się uzgodnić podczas zorganizowanego przez Jerzego Millera, Wojewodę Małopolskiego, spotkania zainteresowanych gmin z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasa, nazwana „Beskidzką Drogą Integracyjną” będzie miała w większości nowy przebieg, ale niektóre odcinki prowadzić będą po śladzie obecnej drogi krajowej. Powstaną również obwodnice Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Podczas spotkania ustalono, że zainteresowani przystępują do planowania przebiegu przyszłej trasy. - Doszliśmy do porozumienia, dzięki któremu możemy zacząć przygotowywać rozbudowę - podkreślił Jerzy Miller. - Powstanie droga, która będzie miała standard prawie taki, jak droga ekspresowa.

Kolejnym krokiem będą bezpośrednie spotkania projektantów z władzami poszczególnych gmin. Stanisław Pletnia, dyrektor GDDKiA zapowiada, że dyskusja o ostatecznym przebiegu trasy odbędzie się pod koniec tego roku. Budowa drogi będzie mogła prawdopodobnie ruszyć w roku 2011.
Autostrada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj