WSPÓŁPRACA PRZECIW PRZEMOCY
2008-04-25
    Psycholodzy oraz przedstawiciele organizacji społecznych wspólnie z policjantami omawiali sprawy związane m.in. z przemocą w rodzinie podczas konferencji „Nowe oblicza przemocy”, która odbyła się 25 kwietnia w Krakowie

Konferencję otworzył Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski. W szkoleniu uczestniczyli policjanci dzielnicowi, szefowie referatów patrolowo-interwencyjnych, specjaliści ds. nieletnich i prewencji kryminalnej, a także strażnicy miejscy oraz przedstawiciele samorządów. Jest to przedsięwzięcie przygotowane w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych „Razem bezpieczniej”.

Poruszano m.in. tematy przemocy w rodzinie oraz psychologii tłumu. Referaty zaprezentowali również przedstawiciele stowarzyszeń zajmujących się m.in. handlem ludźmi oraz bezpieczeństwem w Internecie.

Spotkanie organizowane było przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
szkolenie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj