MAŁOPOLSKA PRZYCIĄGA INWESTORÓW
2008-04-10
    O tym, jak przyciągnąć inwestorów, dowiadywało się 10 i 11 kwietnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim ok. 100 wójtów małopolskich gmin. Bezpłatne szkolenia dotyczące oferty inwestycyjnej oraz partnerstwa publiczno-prywatnego zorganizował Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski.

- Nie szukajmy wymówek, że mamy lepsze lub gorsze prawo – podkreślał Jerzy Miller. - Zróbmy pierwszy krok w Małopolsce. Inne kraje europejskie wiele inwestycji ważnych społecznie realizują dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu. Tutaj uczymy się właśnie od osób, które mają doświadczenie na tym polu w Europie.

Wójtowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób przygotować profesjonalną ofertę inwestycyjną, czym można zachęcać inwestorów i jakich błędów nie popełniać. Szkolenia poprowadzili, pro publico bono, doradcy z PricewaterhouseCoopers.

Ważnym tematem były też sposoby na realizowanie zadań publicznych przez sektor prywatny (partnerstwo publiczno-prywatne). Uczestnicy szkolenia poznali zasadnicze różnice w sposobie prowadzenia inwestycji w przypadku metody tradycyjnego finansowania z budżetu oraz PPP. Dowiedzieli się również, jakie metody finansowania można zastosować, aby inwestycja nie miała wpływu na zadłużenie gminy, np. koncesję czy leasing. Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy gminami.
Konferencja 11.04
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj