Nowy pełnomocnik wojewody małopolskiego do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawicielami środowisk lokalnych województwa małopolskiego
2024-08-19

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar powołał nowego pełnomocnika do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawicielami środowisk lokalnych województwa małopolskiego. Został nim Stanisław Kaszyk – radny powiatu gorlickiego i sołtys wsi Szalowa.

- Samorząd jest mi szczególnie bliski. Jak powiedział Premier Władysław Kosiniak-Kamysz: „samorząd wojewódzki, powiatowy i gminny jest esencją aktywności i działania. To pochylenie się nad sprawami, które są ważne dla lokalnej społeczności”. Właśnie w ten sposób rozumiem zadanie, które dzisiaj powierzam Panu Stanisławowi Kaszykowi – wieloletniemu członkowi Zarządu Powiatu Gorlickiego, wicestaroście gorlickiemu, radnemu powiatu gorlickiego, wiceprezesowi Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów oraz sołtysowi wsi Szalowa. To doświadczenie, dzięki któremu Pan Stanisław Kaszyk doskonale zna problemy lokalnej społeczności. Przed nami wiele pracy i wyzwań – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

- Panie Wojewodo, dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej odpowiedzialnej funkcji. Chcę tę ufność przełożyć na działania. Mam nadzieję, że dzięki swojemu doświadczeniu uda mi się zaproponować kilka nowych rozwiązań i podzielić się swoimi spostrzeżeniami o funkcjonowaniu samorządów. Zależy mi na dobrej współpracy z samorządowcami i środowiskami lokalnymi. Jestem do Państwa dyspozycji – mówi pełnomocnik do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawicielami środowisk lokalnych województwa małopolskiego Stanisław Kaszyk.

Do głównych zadań pełnomocnika ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawicielami środowisk lokalnych województwa małopolskiego należy m.in.:
•    inicjowanie i wspieranie działań zmierzających do współpracy z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz środowisk lokalnych, w szczególności z sołtysami, Lokalnymi Grupami Działania, Kołami Gospodyń Wiejskich, Ludowymi Zespołami Sportowymi oraz innymi organizacjami społecznymi z województwa małopolskiego, w tym wspomaganie inicjatyw samorządowych oraz nowych rozwiązań korzystnych dla województwa małopolskiego;
•    upowszechnianie nowych rozwiązań i promowanie dobrych praktyk w obszarze doskonalenia współpracy i wymiany informacji pomiędzy administracją rządową a jednostkami samorządu terytorialnego, w tym identyfikowanie obszarów problemowych, istotnych z punktu widzenia ich rozwoju;
•    upowszechnianie i wspieranie działań Rady Ministrów oraz poszczególnych ministrów w zakresie realizacji priorytetów gospodarczych i społecznych poprzez informowanie jednostek samorządu terytorialnego o bieżącej polityce rządu i wynikających z tego tytułu nowych rozwiązaniach, projektach i zobowiązaniach.


20240819
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj