35 lat działalności Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach
2024-07-09

W 1989 r. Fundacja im. Brata Alberta uruchomiła w Radwanowicach w gminie Zabierzów Schronisko dla Osób Niepełnosprawnych im. Zofii Tetelowskiej i Stanisława Pruszyńskiego. Dziś placówka świętuje jubileusz 35-lecia swojej działalności. W uroczystościach wzięła udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, która w imieniu wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara wręczyła dyplom gratulacyjny.

– Święty Brat Albert porzucił wszystko co miał, aby osobom najbardziej potrzebującym dawać nadzieję. Dziedzictwo jego bezinteresowności kontynuuje Fundacja jego imienia. Stworzone zaś przez nią Schronisko dla Osób Niepełnosprawnych w Radwanowicach jest właśnie taką oazą nadziei i sensu istnienia. Chciałabym przekazać serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy współtworzą to wyjątkowe miejsce, wypełniając je życzliwością, wrażliwością, troskliwością, ciepłem i radością w myśl słów świętego Brata Alberta, aby „być dobrym jak chleb” – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, współzałożyciela Fundacji im. Brata Alberta, oraz darczyńców. Następnie rozpoczęła się część oficjalna okraszona występami artystycznymi. Wydarzeniu towarzyszyły wystawa „Być dobrym jak chleb”, a także kiermasz i inne atrakcje.

Więcej o Fundacji im. Brata Alberta: https://albert.krakow.pl/pl/historia/


20240709_Fundacja_Brata_alberta 20240709_Fundacja_Brata_alberta 20240709_Fundacja_Brata_alberta 20240709_Fundacja_Brata_alberta 20240709_Fundacja_Brata_alberta
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj