„Wymarzona przestrzeń edukacyjna”. Debata przy okrągłym stole
2024-06-19

Czy można stworzyć optymalne środowisko dla edukacji i pracy zespołowej? Jak przygotować nauczycieli, edukatorów, trenerów do efektywnego korzystania z tworzonych wielofunkcjonalnych laboratoriów? Na te i inne pytania próbowano odpowiedzieć podczas dzisiejszej debaty „Wymarzona przestrzeń edukacyjna”. Wzięła w niej udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger. Obecna była także małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska.

– Kształtowanie przestrzeni edukacyjnych w placówkach oświatowych oraz centrach edukacyjnych to ważny temat. To w końcu w szkole dzieci i młodzież spędzają najwięcej czasu. Aby efektywnie przyswajały wiedzę i odpowiednio się rozwijały, potrzebne są do tego dogodne warunki. Mamy na uwadze dobro naszych dzieci, ale musimy też iść z duchem czasu i świadomie korzystać z dostępnych nowych technologii w nauczaniu. Spotkania takie jak dzisiejsza debata są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń różnych podmiotów i wypracowania wspólnych celów – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Małopolskiego Partnerstwa Kształcenia Ustawicznego przy współpracy z firmą Eurokreator. Podczas debaty poruszono zagadnienia dotyczące różnych aspektów kształtowania fizycznego i koncepcyjnego środowiska w edukacji, m.in. przestrzeni rzeczywistej i wirtualnej, przestrzeni pozytywnie działającej na emocje czy przestrzeni wspierającej kreatywność.

Debata odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.


20240619_201_konferencja_Przest_edu 20240619_201_konferencja_Przest_edu 20240619_201_konferencja_Przest_edu 20240619_201_konferencja_Przest_edu 20240619_201_konferencja_Przest_edu
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj