Wyjątkowe wyróżnienie dla dyrektora Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz nad Ostrą i prezesa Auto Moto Klub Limanowa Bogdana Pałki
2022-08-01

- Trzeba mieć prawdziwą pasję w sercu, trzeba żyć tą pasją, by z tak ogromnym zapałem rokrocznie organizować Wyścig Górski na Limanowszczyźnie. Trzeba też kochać tę ziemię, by w tak spektakularny sposób promować jej walory. Popularność tego wyjątkowego wydarzenia wśród sportowców i kibiców jest najlepszym dowodem na to, że zawody przygotowywane są według najwyższych standardów i na najlepszym poziomie. Niech to dzisiejsze wyróżnienie będzie nie tylko symbolicznym podziękowaniem, ale także motywacją do dalszej pracy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który podczas 13. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz nad Ostrą wręczył prezesowi Auto Moto Klubu Limanowa Bogdanowi Pałce Srebrny Krzyż Zasługi, przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Odznaczanie przyznane zostało w dowód uznania zasług w działalności społecznej oraz za wkład w rozwój bezpieczeństwa drogowego.

- To wyróżnienie dla wszystkich członków klubu, którym mam zaszczyt kierować – powiedział Bogdan Pałka, dziękując za odznaczenie.

Organizowany już po raz trzynasty wyścig to prawdziwe sportowe święto. W tym roku na liście znalazło się aż 113 kierowców z 12 państw. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią reprezentanci Czech i Austrii. Nie zabrakło również reprezentantów m.in. Chorwacji, Czarnogóry, Francji, Hiszpanii, Macedonii, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch.

Trasa zmagań liczy 5493 metry, jej dotychczasowym rekordzistą, z czasem 1:49,841 jest Christian Merli.


20220731_Srebrny_Krzyż_Zasługi_Auto_Moto_Klub_Limanowa220220731_Srebrny_Krzyż_Zasługi_Auto_Moto_Klub_Limanowa320220731_Srebrny_Krzyż_Zasługi_Auto_Moto_Klub_Limanowa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj