Mundur: wyzwanie, zobowiązanie, duma. Blisko 50 kolejnych funkcjonariuszy zasiliło szeregi małopolskiej Policji
2022-06-21

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia… Tymi słowami 49 nowo przyjętych policjantów, w tym 8 kobiet, rozpoczęło dzisiaj uroczyste ślubowanie. Łącznie do garnizonu małopolskiego w 2022 roku przyjętych zostało już 190 funkcjonariuszy.

W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wraz z komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem wręczył nowo przyjętym policjantom legitymacje służbowe i zasady etyki zawodowej. W uroczystości wzięli udział również dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa oraz doradca wojewody Krzysztof Durek.

– Dziś rozpoczynają Państwo nowy rozdział. Wstąpienie w szeregi Policji to moment, który zapamiętacie do końca życia. Moment pełen powagi, szacunku i mobilizacji. Składając ślubowanie, zobowiązujecie się do służby naszemu Narodowi. Mundur to wyzwanie i zobowiązanie, ale i wielki powód do dumy. Niech mundur przez Was noszony codziennie napawa dumą – zarówno Was, jak i Waszych bliskich – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.  

9 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 12 nowych funkcjonariuszy. 4 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a 2 do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce i Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyska po 3 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie powiększy się o 6 funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej w Zakopanem i Komendy Powiatowej w Wadowicach trafi po 2 nowych policjantów. Łącznie 3 osoby zostaną rozdysponowane do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Powiatowej w Olkuszu i Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

W 2022 roku do garnizonu małopolskiego nastąpiły 3 przyjęcia. Szeregi policji zasiliło dotychczas łącznie 190 funkcjonariuszy. W ubiegłym roku przyjęto 420 policjantów. 1 czerwca 2022 roku w garnizonie małopolskim zatrudnionych było 7747 funkcjonariuszy.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby-w/46,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów Ślubowanie policjantów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj