Warto być dumnym z Wojska Polskiego, warto być dumnym z małych Ojczyzn. Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale
2022-06-19

Ma ją każdy garnizon wojskowy, a także każdy rodzaj sił zbrojnych – orkiestra wojskowa, bo o niej mowa, pełni swoją jedyną i niepowtarzalną rolę. Podobnie, swoje wyjątkowe zadania realizują orkiestry dęte. Dzisiaj wspólnie orkiestry dęte i wojskowe stanęły do rywalizacji w ramach Festiwalu w Skale. W tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu uczestniczyli m.in wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł Elżbieta Duda oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

- Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale to nie tylko promocja regionu, ale, co być może nawet ważniejsze, promowanie Wojska Polskiego w Polsce i na świecie. Tegoroczni uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Jestem przekonany, że echa tego wydarzenia będą jeszcze długo niosły dobre wspomnienia na całą Małopolskę i poza jej granice. To też kolejna okazja, by przypomnieć, że warto być dumnym z Wojska Polskiego i warto też być dumnym z małych Ojczyzn, które – jak dziś Skała – rozkwitają przy okazji takich wyjątkowych wydarzeń jak Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Na placu Konstytucji 3 Maja w Skale nie zabrakło także cieszącego się ogromną popularnością pokazu sprzętu wojskowego oraz musztry paradnej. Swoje umiejętności zaprezentowały również towarzyszące orkiestrom dętym mażoretki.

Tegoroczny Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych już po raz dziewiętnasty zgromadził artystów i sympatyków cieszącego się popularnością wydarzenia. W ubiegłych latach gościnnie występowały tu orkiestry z Łotwy, Ukrainy, Francji, Słowacji, Czech, a nawet zespół armii USA. Nie brakowało także muzyków m.in. z Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Bytomia czy Wrocławia.

Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała 20220619 Festiwal orkiestr Skała
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj