Małopolska uruchamia specjalne pociągi ewakuacyjne
2022-02-27

Województwo małopolskie przygotowało dwa specjalne pociągi ewakuacyjne do transportu uchodźców z Ukrainy. Skład Kolei Małopolskich czeka na stacji w Tarnowie i jest gotowy do przewiezienia minimum 400 osób. W tej chwili trwa ustalanie potencjalnych tras i miejsc, do których mogą trafić uchodźcy.

– Wszystkie ręce na pokład. Uruchomienie pociągu specjalnego daje możliwość szybkiego transportu dużej liczby uchodźców i relokowania ich w różne miejsca województwa, gdzie mamy zapewnione miejsca hotelowe – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Właśnie uruchamialiśmy pociągi Kolei Małopolskich, które są gotowe przewieźć uciekających z ogarniętego wojną kraju. Nasi sąsiedzi - Ukraińcy zostaną przewiezieni do tymczasowych domów, w których otrzymają wszystko to, co w tej chwili niezbędne. Mamy także w gotowości autobusy, które wykorzystamy, jak tylko będzie potrzeba dodatkowych kursów. Chcemy wspierać i realnie pomagać tym, którzy dziś są zmuszeni opuścić swoją Ojczyznę – dodaje marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Źródło zdjęcia: UMWM

UMWM 20220227
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj