Wojewoda małopolski Łukasz Kmita: Jesteśmy gotowi na różne scenariusze i będziemy wspierać Ukraińców
2022-02-23

Sytuacja za wschodnią granicą kraju, przygotowania do udzielania wsparcia uchodźcom z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia, „odmrażanie” łóżek „covidowych” - były tematami rozmowy z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków.

– Jesteśmy gotowi. O tym, że sobie poradzimy, byłem przekonany już prawie miesiąc temu – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

– Obecnie 90% mojej działalności jako wojewody jest związane z tym, żeby zapewnić możliwość udzielenia bardzo szerokiego wsparcia naszym przyjaciołom ze Wschodu. Zostały powołane stosowne sztaby i pracuje nad tym bardzo wiele osób. Jesteśmy gotowi do tego, żeby – jeśli będzie taka konieczność – przyjąć Ukraińców – dodał wojewoda.

Wojewoda zachęcił do udziału we mszy świętej w intencji pokoju na Ukrainie, którą w środę odprawi w katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski.

Rozmowa dotyczyła także obecnej sytuacji epidemicznej.

– Cały czas mamy w dyspozycji dodatkowe środki. Dozbrajamy finansowo szpitale. Podpisałem kolejną decyzję o przyznaniu 6 mln zł na rozbudowę instalacji tlenowej kolejnych szpitali. Jednocześnie mamy gotową także infrastrukturę wyznaczoną na wypadek konieczności hospitalizacji uchodźców – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

– Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo Małopolan. Dotyczy to również trudnej sytuacji pogodowej – podkreślił, nawiązując do trwających kontroli dźwigów i żurawi budowlanych.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia

20220222 tvp3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj