Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. sytuacji hydrologicznej
2021-04-16

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał dziś doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym podjęty został temat obecnej sytuacji hydrologicznej w woj. małopolskim.

W wideokonferencji udział wzięli m.in. wicewojewoda małopolski Józef Leśniak dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Sikora, hydrolog Aleksandra Chamerlińska-Kulka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

- Zgodnie z prośbą Pana Prezesa chcielibyśmy zapewnić, że PGW Wody Polskie w Krakowie jest do dyspozycji i trzymamy rękę na pulsie - przekazała Małgorzata Sikora.

Część mieszkańców woj. małopolskiego dzisiaj rano miała okazję zobaczyć biały puch. W Łabowej spadło nawet 22 cm śniegu.

Jak jednak zapewnił kom. Piotr Filipek, Straż Pożarna nie widzi obecnie zagrożeń i powodów do niepokoju.

- Gdyby sytuacja meteorologiczna się zmieniła, proszę o kontakt z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, aby w przypadku konieczności użycia sił i środków, Wojewoda Małopolski i służby Wojewody były poinformowane o zaistniałej sytuacji – zakończył spotkanie Łukasz Kmita.

Obecne od kilku dni w Małopolsce opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu powodują sukcesywne podnoszenie się stanów wód w lokalnych potokach i rzekach. Chociaż ich poziom nie wskazuje obecnie na ryzyko wystąpienia podtopień, sytuacja hydrologiczna może w każdej chwili się zmienić.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów IMGW.

DSC_1600DSC_1583DSC_1631DSC_1635DSC_1663
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj