Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii
2021-03-26

Stowarzyszenie Odra Niemen Oddział Małopolski, we współpracy z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą, prowadzi projekt „Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii”. Celem głównym projektu jest otoczenie opieką świąteczną Kombatantów.

Projekt jest realizowany od dziś do najbliższej niedzieli i obejmie 100 Kombatantów z województwa małopolskiego, szczególnie z Krakowa. Obdarowani Kombatanci pochodzą ze środowisk Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz innych organizacji kombatanckich.

Projekt składa się z trzech części: przygotowania i dostarczenia Kombatantom produktów żywnościowych na tradycyjne śniadanie wielkanocne, paczek świątecznych dla Kombatantów z żywnością długoterminową oraz środków ochrony osobistej w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

- Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa czujemy się w obowiązku otoczyć opieką i wsparciem naszych Kombatantów – mówił Łukasz Kmita. W paczce oprócz żywności i kartki z życzeniami znajdą się również, przekazane przez Wojewodę, środki ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów do dezynfekcji.  

Za transport paczek do Kombatantów odpowiada Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie, 6. Brygada Powietrznodesantowa im. gen. S. Sosabowskiego, 8 Baza Lotnictwa Transportowego kpt. M. Medweckiego. Magazyn, gdzie paczki są składowane mieści się w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. W akcji więzło udział około 30 wolontariuszy i przyjaciół stowarzyszenia.


20210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii320210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii420210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii720210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii220210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii620210326_Wielkanocna pomoc Kombatantom w czasie epidemii1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj