Wobec ASF: zachowujemy czujność
2021-02-26

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wspólnie z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart uczestniczyli w wideokonferencji z pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania afrykańskiego pomoru świń Szymonem Giżyńskim.

Głównym tematem poruszanym podczas spotkania była analiza bezpośredniego zagrożenia przeniesienia wirusa ASF ze strony Słowacji przez dziki w pasie przygranicznym województwa małopolskiego i podkarpackiego”.


Spotkanie zostało zorganizowane w ramach posiedzenia Wojewódzkich Zespołów Zarządzania Kryzysowego w Krakowie i Rzeszowie. W wideokonferencji wzięli udział również właściwi wojewódzcy lekarze weterynarii, regionalni dyrektorzy Lasów Państwowych, łowczy okręgowi w Nowym Sączu i Krośnie, komendanci Straży Granicznej oraz dyrektor Magurskiego Parku Narodowego.

- Zagrożenie przedostania się ASF zza granicy słowackiej jest realne, ale chcę podkreślić, że stale monitorujemy i kontrolujemy sytuację. Proszę wszystkie służby o szczególną czujność i mobilizację w działaniach. Jesteśmy zdeterminowani, aby wdrożyć wszystkie środki minimalizujące ryzyko. Jest to kwestia, która w realny sposób może wpłynąć na gospodarkę. Dlatego dołożymy wszelkich starań, aby działania te były skuteczne – zapewnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


20210226_Wideokonferencja asf 420210226_Wideokonferencja asf 720210226_Wideokonferencja asf 120210226_Wideokonferencja asf 320210226_Wideokonferencja asf 6
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj